Стихотека 2015.

stihoteka 15 Наша школа је  и ове године  угостила учеснике  Стихотеке” – такмичења ученика основних школа у рецитовању на страним језицима. Ово такмичење, јединствено у Србији, окупило је ученике седмог и осмог разреда из 9 основних школа са територије општине Смедерево: ОШ Доситеј Обрадовић, ОШ Димитрије Давидовић и  ОШ Свети Сава из Смедерева, ОШ Иво Андрић из Радинца, ОШ Ђура Јакшић из Мале Крсне, ОШ Иво Лола Рибар из Скобаља, ОШ Бранко Радичевић из Лугавчине и ОШ Херој Света Младеновић из Сараораца.

Своје знање и вештину рецитовања песама на енглеском, француском, немачком и руском језику приказала су  23 основца, а њихово умеће оцењивао је стручни жири састављен од професора страних језика из Гимназије у Смедереву, као и запослених у „Народној библиотеци“ у Смедереву, која је, као и прошле године, била генерални покровитељ ове манифестације.

Ове године прво место освојила је Александра Цветковић, ученица ОШ Иво Андрић у Радинцу, наставник Јелена Драгић.

Друго место – Ива Петковић из ОШ Доситеј Обрадовић у  Смедереву, наставник Данијела Кулагић.

Треће место – Невена Обрадовић из ОШ Херој Срба у Осипаоници, наставник Ивана Јанковић.

Награде за посебан утисак добили су:

Дуња Петковић из ОШ Димитрије Давидовић у  Смедереву, наставник Ивана Карић.

Сања Петковић из ОШ Бранко Радичевић у Лугавчини, наставник Јасмина Вучковић и

Александар Катић, ученик ОШ Херој Срба у Осипаоници, наставник Јелена Радовановић.

Видимо се следећег априла у још већем  броју.

Poslednje ažurirano sreda, 29 april 2015 18:05