Стихотека 2016.

jezici0122. априла 2016. године Основна школа »Херој Срба» у Осипаоници  је, по трећи пут,  угостила учеснике  ,,Стихотеке” – такмичења ученика основних школа у рецитовању на страним језицима. Ово такмичење, јединствено у Србији, окупило је ученике седмог и осмог разреда из осам основних школа са територије општине Смедерево.

Своје знање и вештину рецитовања песама на енглеском, француском, немачком, руском и италијанском језику приказало је 19 основца, а њихово умеће оцењивао је стручни жири састављен од професора страних језика из Гимназије, Техничке школе у Смедереву, приватне школе «НС Про»,  као и запослених у „Народној библиотеци“ у Смедереву,  генералног покровитеља ове културно-забавне смотре.

У уводном делу Стихотека је садржајно обогаћена учешћем ученика наше школе који су певали на различитим језицима и оркестра који је у претходне две године освајао друго, а затим и прво место на Републичком  такмичењу оркестара основних школа Србије.

Програм су водили наши дивни четвртаци, који су ову улогу изнели веома зрело и озбиљно.

Награде су подељене следећим редом:

Прво место освојила је Јована Томић,  ученица ОШ «Др Јован Цвијић» из Смедерева,

Друго место - Анита Дабић, ОШ «Бранко Радичевић» из Лугавчине,

Треће место – Срђан Радивојевић, ОШ «Херој Срба» из Осипаонице.

Три ученика добила су похвалнице и поклоне за посебан утисак:

1. Маша Павловић, ОШ «Димитрије Давидовић»,

2. Наталија Станковић, ОШ «Доситеј Обрадовић»,

3. Лена Ивошевић, ОШ «Херој Света Младеновић».

Остали учесници добили су похвалнице за учешће, а сви остали, који су допринели да и ове године такмичење прође у жељеном и очекиваном духу, добили су захвалнице.

Директор школе: Драгана Дачић

Poslednje ažurirano utorak, 31 maj 2016 22:14