Стихотека

strani jeziciДана 20.04.2018. године, у нашој школи одржана је јубиларна, 5. Стихотека – такмичење у рецитовању на страним језицима. Kао и сваке године, главни покровитељ „Стихотеке“ била је Народна библиотека града Смедерева.

Уз богат програм, који су употпунили најмлађи својим скечом на енглеском језику, школски хор песмама на страним језицима, као и школски оркестар својим нумерама, опет су изабрани најбољи рецитатори на енглеском, француском, руском и италијанском језику.

Прво место освојила је Миња Мрвош, ученица 7. разреда ОШ „Др Јован Цвијић“ из Смедерева, која је рецитовала на енглеском језику, у пратњи наставнице Анке Велебит.

Победници су добили медаље, пехаре и вредне књиге, а сви учесници добили су похвалнице.