Правила понашања наставника

ПРАВИЛА ПОНАШАЊА НАСТАВНИКА И ЗАПОСЛЕНИХ У ШКОЛИ

• Обавеза је наставника да држе часове  редовне, допунске и додатне наставе према утврђеном распореду.
  • Наставници не смеју да касне на часове.
  • Наставници морају редовно да дежурају на ходницима како би се безбедност ученика подигла на виши ниво.
  • Наставници треба у школу да долазе уредни и чисти. Одевање треба да буде прикладно.
  • Наставницима је забрањена употреба мобилних телефона на часу.
  • Наставници морају да буду способни да одрже ред на часу, како би ученици могли да чују предавања и објашњења.
  • Наставници не смеју да вичу на ученике.
  • Наставници не смеју да избацују ученике са часа, уколико ученик омета наставу треба га послати код педагога или код директора школе.
  • Наставници треба предавања да прилагоде ученицима и да им објасне све што је нејасно.
  • Наставници треба да поштују личност ученика, не смеју да их вређају, дају негативне менталне квалификације, исмевају пред одељењем, дискриминишу по било ком основу, нити да испољавају реваншизам. Сви ученици треба да буду равноправни, наставници не смеју да фаворизују поједине ученике.
  • Сваки напредак и успех који ученик постигне вредан је похвале, наставник не може да омаловажи успех ученика ако не задовољава критеријуме које је наставник поставио.
  • У раду са ученицима наставник мора да испољи толеранцију, да им пружи сваку потребну помоћ и  да охрабри ученике.

Poslednje ažurirano sreda, 23 oktobar 2013 16:44