Лајк за безбедност

20191015 223104   Полицијска управа у Смедереву, по одобрењу Дирекције полиције, реализује пројекат "Лајк за безбедност", у циљу подизања нивоа безбедносне културе школске популације у односу на ризике и нове облике насиља на интернету, којима су изложени млади, спровођењем различитих облика едукација. Пројектне активности односе се на едукацију ученика, њихових родитеља и наставника.

Наша школа ушла је у тај пројекат захваљујући иницијативи ученика који похађају грађанско васпитање а који су, кроз истраживање различитих облика медија, дошли до закључка да је недовољна информисаност најчешћи узрок неповратних последица ризичног понашања на интернету.

Пројекат се одвија у сарадњи са Фондацијом Тијане Јурић, чији је сертификовани предавач, писац и новинар, Влада Арсић, и посетио нашу школу и одржао низ предавања за ученике, родитеље и наставнике.

Фотографије....