Почиње школа

Почиње школа | ОШ ''Десанка Максимовић'' Ваљево Обавештавају се ученици и родитељи да школска 2023/2024. година почиње у петак, 1. септембра.

Ученици од 1-4.разреда полазе у школу поподне, од 13:30, док су ученици од 5-8. разреда у преподневној смени, од 8:00 часова.

Свечани пријем првака одржаће се у четвртак, 31.08.2023. године, у 10 часова.

Према Стручном упутству Министарства просвете, науке и технолошког развоја, првог наставног дана са ученицима ће се разговарати о предвиђеном плану и програму за текућу школску годину. У току друге радне недеље биће организоване радионице на теме толеранције, прихватање различитости, дечијих права, људсих и моралних вредности и сарадње и међусобног поштовања и уважавања. Сваки радни дан биће посвећен једној теми, која ће бити уклопљена у градиво предмета. У току треће радне недеље биће организована иницијална тестирања из свих предмета, на основу којих ће се планирати рад у овој школској години.

Срећан почетак жели вам колектив ОШ "Херој Срба"!